الهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجه گزارشات صعود قلل ایران

نقطه شروع حرکت :(فرحزاد)ابتدای جاده قدیم امامزاده داود و مقصد نهایی : صعود به قله 3127 متری 2 شاخ دو.

روز جمعه رأس ساعت 7 حرکت در مسیر جاده قدیم امامزاده داود به سمت قله راآغاز کردیم . جاده ای خاکی که در بعضی قسمتهایکطرفش رودخانه است و طرف دیگرش تخته سنگهایی که با نظم خیره کننده ای بصورت زنجیره وار چیده شده است .

سرپرستی گروه را آقای محسن تقی پور بر عهده گرفته و گروه با راهنمایی ایشان با نظم و ترتیب همیشگی بر مسیر خود ادامه می دهند . پس از گذشت دو ساعت به کاروانسرای یونجه زار رسیدیم . محلی که پس از گذشت سالیان دراز ، از آن فقط چند دیوار و سقف بجا مانده است . روبروی این کاروان سرا ، در دامنه کوه منطقه ای است که در گذشته در آن یونجه کشت می شد و بدین جهت به آن محل یونجه زار می گویند

پس از استراحت کوتاهی دوباره به مسیرمان ادامه دادیم و وارد محوطه ای شدیم که از برف پوشیده شده بود .

ساعت 40/9 دقیقه توقفی برای خوردن صبحانه داشتیم . صبحانه را طبق روال همیشه همه با هم بر سر یک سفره خوردیم و در میان چیزهایی که بچه ها برای صبحانه آورده بودند چای گیاهی ( کهلیوتی ) آقا ربیب ، انصافاً چیز دیگری است که هر هفته مکمل صبحانه گروه می شود .

ساعت 20/10 دقیقه به سوی قله 2 شاخ حرکت کردیم . در طول راه صخره های سخت و شیبهای تندی بود که به کمک افراد با تجربه آنها را به آسانی پشت سر گذاشتیم . دیدن چند عقاب که با بالهای گشاده پهنه نیلگون آسمان را عرصه پرواز خود قرار داده بودند تحسین برانگیز بود .

سرانجام ساعت 50/12 دقیقه به قله صعود کردیم و همراه گروه چند عکس برای ثبت لحظات خاطر انگیز انداختیم .

شنی بصورت شن اسکی پایین آمدیم . که زمان رسیدن به پایین قله را به حداقل می رساند . ساعت 18 در محله درکه سوار مینی بوس شدیم و به سمت تهران حرکت کردیم .

خداحافظی از هوای پاک و جدایی از طبیعت چشم نواز کوهستان ، اگر چه بیشتر از یک هفته طول نمی کشد اما تلخ و دردناک است .

امید وارم همه کسانی که در کوهنوردی و فتح قلل مرتفع موفق هستند ، از کوه صبر و استقامت بیاموزند و در زندگی و کارشان نیز موفق باشند .

 

+ نوشته شده در  جمعه سوم دی ۱۳۸۹ساعت 16:54  توسط علی عسگری  |